תאורה לפינת אוכל – צבעים בכדור זכוכית

תאורה לפינת אוכל – צבעים בכדור זכוכית

הגיע היום! מצאתם את דירת החלומות שלכם, את הנחלה שלכם, את המקום בו תגדלו את הילדים והכלבלב, את  המקום בו אתם רואים את עצמכם מתבגרים ומתעצבים. מצאתם את המקום שאתם רוצים לקרוא לו בית. כמובן שלפני שאתם עוברים לבית החדש שלכם אתם עושים קצת שיפוצים, קצת תיקוני צבע, טיח בכל מיני מקומות ולבסוף מתחילים להעביר את הדירה.

רגע רגע חברים… לאן אתם רצים?!? מה עם תאורה לבית? למה לחכות עם זה לאחרי המעבר? תאורה לפינת אוכל לא בוחרים בלחץ ולא על רגל אחת. אז לפני שאתם עוברים, תנו לנו לתת לכם כמה טיפים עיצוביים ופונקציונליים לאיך תסדרו לעצמכם לסידור פינת אוכל מוארת, נוחה ונעימה.

תאורה לפינת אוכל

תאורה לפינת אוכל

תאורה לפינת אוכל – מאיפה מתחילים?

תאורה לפינת אוכל איננה תהליך מורכב, אבל צריך לשים לכמה משתנים. הדבר הראשון שנבחן זה את גודל החלל של פינת האוכל וכמה שולחן האוכל שלנו גדול. בסופו של דבר, עלינו לשים לב שאנחנו לוקחים תאורה מספיק חזקה שתאיר את כל השולחן וכל הסועדים יוכלו לראות אחד את השני וכמובן, גם מה הם אוכלים. תאורה לא מספקת בפינת האוכל יכולה לקלקל את חווית הסעודה או האירוח.

איזה מנורה כדאי לקחת לפינת האוכל?

תאורה לפינת אוכל, כמו שכבר אמרנו, לא בוחרים ככה סתם. איזה נורות עדיפות לאיזור אכילה וישיבה? איזה נורות יכול לסנוור ולהכאיב בעיניים? ואיזה נורות לא נרגיש בכלל במהלך הארוחה? ישנן מספר אופציות:

  1. נורות להט – נורות הלהט היו מאוד נפוצות עד לפני מספר שנים. בתוך נורת הלהט ישנו סליל שמוליך את הזרם החשמלי וגורם לו להתלהט ולהאיר. נורות הלהט המוכרות הן נורת הליבון ונורת ההלוגן. הן בדרך כלל מספקות אור חם וצהבהב, אך הן לא חסכוניות במיוחד.
  2. נורות פריקה – נורות אלה המוכרות יותר כנורות פלורוסנט, הן נורות המלאות בגז שבתוכן עובר זרם חשמלי שגורם לגז לפלוט אור כאשר הוא עובר מצד אחד של שפופרת הזכוכית לצדה השני.
  3. נורות לד – נורות אלה הן נורות בעלות גוף קטן (דיודה) הפולט אור כאשר זרם חשמל במתח נמוך עובר בו.

דבר חשוב שכדאי לזכור – נורות הלהט אסורות בחוק מעל 60V כך שניתן להשתמש בנורות אלה רק אם ההספק שלהן הוא נמוך.

דבר נוסף שחשוב לזכור הוא שלנורות הלהט יש אמנם אורך חיים נמוך יותר וצריכת חשמל גבוהה יותר משני הסוגים האחרים, אבל האור שלהן צהוב, מתפרש ומחמם יותר לעומת סוגי הנורות האחרות שהן לרוב בעלות אור לבן או אור קטן ולא מתפרש.

אם תשאלו אותנו, נורות הפלורוסנט פחות מתאימות לפינת האוכל, כמו גם  נורות הלד. היינו ממליצים על נורות הלהט – ובעיקר על נורות הלוגן שייתנו אור צהוב ומחמם וישרו אווירה חמה ומשפחתית סביב שולחן ארוחת הערב.

יש לכם שאלות בנוגע לתאורה לפינת אוכל? אנחנו כאן לכל שאלה וכל עצה.

״ברגמן – אומני תאורה״

אולם התצוגה א.ת. פולג צפון, הצורן 4, נתניה

Call Now Button
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם