תאורה למטבח – תאורה שנמצאת בפרטים הקטנים

תאורה למטבח – תאורה שנמצאת בפרטים הקטנים

עולם מודרני

אנחנו חיים היום בעולם מודרני.

עולם שבו לכל דבר מעבר לתפקיד הפונקציונלי שלו חייב לבוא איתו גם פאן אומנותי, עיצובי ואסתטי. הסתכלו בבתים שלכם – ארוניות וקומודות שתפקידן אחסון הפכו עד מהרה למתקני נוי שעליהם נניח תמונות יפות או איזה עציץ שמשתלב עם צבעי הקומודה. שולחן סלון הפך להיות מיצג של הוד והדר שתופס את העין בחלל ומהווה הרבה יותר ממעמד לכוס הקפה או שלט הטלויזיה. אפילו גופי תאורה למטבח או לסלון הפכו להיות הרבה יותר מסתם תאורה לחדר.

לכן, בעידן שאנו חיים בו היום, הערך הפונקציונלי של כל דבר חייב לבוא בד בבד עם ערך עיצובי שישדרג את החלל.כמובן שבבחירת גופי תאורה למטבח אנחנו מציעים לכם לחשוב היטב איך עושים זאת. כמה עצות לפני שאתם יוצאים לחנות עם כרטיס האשראי לקראת עוד רכישה:

דירה בירושלים

תאורה למטבח

התאמה בין גודל גוף התאורה לחלל

את החלל אי אפשר לשנות (בלי שיפוץ מתאים), את גוף התאורה אפשר להחליף.

אף אחד מאיתנו לא מעוניין להתחיל לשבור קירות, לפרק ולבנות מחדש ובעיקר להוציא הרבה כסף על שיפוץ – בטח אם זה רק בשביל גוף תאורה למטבח. לכן לפני שאתם יוצאים מפתח הבית,כדאי למדוד ולהבין בדיוק איפה יש מקום להרכבת גוף תאורה ומה המרחב שעליו הוא הולך להשפיע. קחו בחשבון שבדרך כלל גוף התאורה הוא לא אחיד לכל אורכו ורוחבו, ובגופי תאורה עגולים או בעלי צורה א-סימטרית – קחו אקסטרא מקום!

 

למה רק גוף תאורה אחד?

בשונה מבעבר, גם המטבח אינו פונקציונלי לבישול בלבד, אלא לעיתים קרובות משמש לאירוח, לארוחת בוקר או סתם לקפה עם עיתון. לכן מאוד מומלץ לייצר מרחבים שונים על ידי תאורה נכונה שתיתן משמעות לכל מרחב  – תאורה לאיזורי המטבח השונים יכולה לתת משמעות חדשה למבנה הקיים ולפונקציות השונות שבו.

  1. אזור הבישולים צריך תאורה חזקה ובהירה, שתאיר את משטחי העבודה כראוי.
  2. במידה ויש חסימה של האור מתחת לארונות, אפשר להוסיף פס לד שיבהיר את התאורה באזור העבודה.
  3. בפינת האוכל או באי מומלץ לקחת גוף תאורה עדין יותר, עם אפשרות של דימר על מנת לשנות את עוצמת התאורה.
גופי תאורה מגוונים למטבח

גופי תאורה מגוונים למטבח

צהוב, לבן, או גוונים אחרים

מאחר וחלל המטבח מורכב, וכמו שאמרנו צריך גם להיות מעוצב, גם תאורה למטבח זה לא עניין של מה בכך. גווני התאורה נועדו לתת משמעות לחללים השונים והם אמורים ל״דבר״ עם שאר הריהוט במטבח.

ההמלצה שלנו היא גופי תאורה שעוצמתם נעה בין 3500-4500 בסולם קלווין, טווח שנותן גוונים של צהוב עדין ולבן עד כמעט מוחלט. שימוש בגוונים אלו יתן תאורה טבעית לחלל ולמוצרי המזון.

לסיכום:

  1. שימו לב לגודל החלל ובצעו מדידות כדי להבין מה גודל גופי התאורה האפשריים לחלל.
  2. לפי גודל החלל והרצון להעביר מסרים שונים בחרו את כמות גופי התאורה.
  3. גוון התאורה משפיע על רמת האינטימיות והנראות במרחב – צריך לקחת את זה בחשבון.

אין ספק שבחירת צורת התאורה, הצבע ועיצוב גופי התאורה הם מורכבים ומושפעים  משלל מרכיבים – ולכן ההמלצה הכי חשובה שלנו היא לפנות לייעוץ מאיש מקצוע לבחירת תאורה למטבח כדי להגיע לתוצאות נעימות ואפקטיביות ברמה הגבוהה ביותר.

מחכים לכם,

״ברגמן – אומני תאורה״

אולם התצוגה א.ת. פולג צפון, הצורן 4, נתניה

Call Now Button
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם