תאורה נכונה לחדרי הבית

איך לבחור תאורה נכונה לחדרי הבית

לבחור תאורה נכונה לחדרי הבית זה תהליך. יש לתת את הדגש שלא מדובר רק על אמצעי שיאיר את הבית. מדובר על עולם גדול של צבעים, תחושות ואווירה. אז איך תוכלו לדעת שבחרתם את התאורה הנכונה לכל מתחם בבית – מהמטבח שלכם ועד הגינה? המשיכו בקריאת המאמר ותגלו..

בחירת תאורה לסלון

הסלון הוא המרכז של הבית שלכם ויש חשיבות רבה בבחירת גופי התאורה המתאימים לו. ההמלצה שלנו היא להיעזר בבעלי מקצוע המתעסקים בתחום העיצוב ובפרט עיצוב הבית. אלו יכולים להיות מעצבים פנים ואדריכלים. בסלון, מתרווחים על הספה, צופים בטלוויזיה, מארחים ומבלים. בסלון תוכלו לשחק עם התאורה ולצור כל מיני תרחישים שלה. כך למשל, תוכלו לשלב גופי תאורה עומדים שיוסיפו רבות לעיצוב של הסלון וגם ישרו אווירה נעימה וחמימה וגם תוכלו לשלב גופי תאורה תלויים, שיתנו אור חזק, כאשר אתם מארחים חברים או משפחה. כאשר מדובר על תאורה בסלון, מומלץ להימנע מתאורה ישירה שעלולה לסנוור את היושבים מתחתיה ועל כן חשוב להימנע מתכנון תאורה מעל אזורי ישיבה. יש גם לשים לב לגוון האור של התאורה. העדיפות היא לבחור בגוון לבן חם שמשרה אווירה נעימה.

תאורה נכונה לחדרי הבית

תאורה נכונה לחדרי הבית

בחירת תאורה למטבח

אם הסלון הוא מרכז הבית, המטבח הוא הלב של הבית. במטבח יש להשקיע בעיצוב התאורה, ממש כמו בסלון. צריכה להיות תאורה חזקה מעל משטחי העבודה ותאורה רכה ונעימה מעל האי או פינת האוכל. ניתן להתקין פס לד מתחת לקפלות וכך להעניק תאורת אווירה וגם תאורה פונקציונאלית, לכל האזור.
בחירת תאורה לחדר השינה

מדובר על המקום הכי אינטימי בבית. המקום הפרטי שלנו, בו אנחנו רוצים להרגיש שלווה ובעיקר רוגע. על כן, אפשר לייצר בחדר השינה, מספר מעגלי תאורה. אפשר להתמקד על גופי תאורה חזקים, שיענו על פרמטר הפונקציונאליות ואפשר גם לשלב גופי תאורה ליצירת אווירה. ההמלצה היא גם לכלול גופי תאורה צמודי קיר וכמו כן לבטל את התאורה המרכזית ובמקומה להתקין מאוורר תקרה. מאוורר כזה בדרך כלל מגיע עם גוף תאורה וגם יכול לצנן אתכם בלילות הקיץ החמים.

בחירת תאורה לחדר הרחצה

מדובר על חלל מאתגר ולא גדול במיוחד, שרצוי שתהיה בו תאורה פונקציונאלית ואסתטית. ניתן לשלב תאורה הלוגנית באזור המראה הנמצאת בחדר הרחצה. יש להאיר את כל חדר הרחצה. לשם כך, ניתן להשתמש בגופים תאורה שקועים.

בחירת תאורה לגינה

בארץ הקטנה שלנו, יש במרבית חודשי השנה, מזג אוויר מצוין. אם יש לכם גינה, תוכלו לנצל את מזג האוויר המעולה על מנת לארח אורחים ומשפחה. תכנון תאורת חוץ לגינה הוא תהליך חשוב לא פחות מתכנון תאורת פנים לבית. אפשר לתכנן מספר אזורים בגינה, בהם יהיו גופי התאורה. כך למשל, יש לשלב גופי תאורה צמודי קיר על מנת שישרו אווירה נעימה, גופי תאורה שיכוונו לעמדת הברביקיו, גוף תאורה תלוי או עומד לאזור שולחן האוכל וגופי תאורה שיאירו את הצמחייה.

Call Now Button
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם